ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7797276
*
nr 779 7276
Spegel
Rund, diameter: 90
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 19:40:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 01:21:16
1
100 kr
23/9 15:25:17
2
300 kr
24/9 17:04:13
3
200 kr
24/9 17:04:45
3
300 kr
24/9 17:05:33
3
350 kr
24/9 17:51:22
4
500 kr
24/9 18:23:29
5
450 kr
24/9 18:24:41
5
550 kr
24/9 19:22:50
6
600 kr
24/9 19:34:30
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 779 7276
Spegel
Rund, diameter: 90
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 01:21:16 | 1 | 100 kr |
23/9 15:25:17 | 2 | 300 kr |
24/9 17:04:13 | 3 | 200 kr |
24/9 17:04:45 | 3 | 300 kr |
24/9 17:05:33 | 3 | 350 kr |
24/9 17:51:22 | 4 | 500 kr |
24/9 18:23:29 | 5 | 450 kr |
24/9 18:24:41 | 5 | 550 kr |
24/9 19:22:50 | 6 | 600 kr |
24/9 19:34:30 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27